top.gif (19196 bytes)

 

Novinky

Home

Novinky 2012
2011

2010

2009

2008

2007

2006

O nás

Naši TT

Standard

Štěňátka

Fotogalerie

Kontakt

Linky

Návštěvní kniha

 

 

 


   26.6. 2012

Život je změna a tak to vypadá, že se po dlouhých letech, kdy jsem úspěšně vyhýbala zasvěcení do tvorby webu,  budu učit vytvářet své stránky sama J. Zřejmě to půjde ztuha, tak prosím o velkou trpělivost. Zatím proto pouze jedna novinka (se kterou mi samozřejmě pomohla kamarádka, ale určitě to půjde časem samo a vše doplním) J. Hezké léto vám všem.

Další generace tibeťáčků je na světě! Dnes se naší Bíbě (JCh. Byiba Nyima Nying) a hrdému taťkovi Siddhimu (GCh. C’Siddhi Kipu Khyim) narodilo osm kouzelných štěňátek – tři kluci a pět holčiček. Bíba nezklamala a vzala si od své mamky sobolí gen, takže se urodilo hned pět soboláčků a tři černoušci s bílými znaky.

 18. 2. 2012

V druhé polovině února je zřejmě nejvyšší čas na krátké ohlédnutí či rekapitulaci za uplynulým rokem, takže s chutí do toho :-).

V první řadě jsem si splnila svůj malý sen a dopřála Jomince a Tašíkovi jejich společná štěňátka. Ze zpráv a fotek, které mi majitelé štěňátek posílají vím, že jsem neudělala chybu. Rostou z nich krásní tibeťáci – a to jak vzhledem, tak povahou. Hodně štěstí!

Co se týče naší smečky – ta se rozrostla o dalšího člena. To, že obdivuju klasické anglické typy tibetských teriérů, jsem tu už zmínila několikrát, že Jackoušek potřebuje parťáka a možná i nevěstu bylo nabíledni – takže jedno k druhému a výsledkem mé lásky a Jackouškových potřeb je Velvet :-). Krásná, elegantní černá fenka (s decentní bílou náprsenkou :-)), která se v pohodě včlenila do smečky. Kluky si omotala kolem prstu hned (nejlepší zábava je vláčet oba za ucho po parketách), s Jominkou se k sobě chovají vysoce distingovaně, jako pravé dámy, ideální stav.

Také jsme se během roku  párkrát proběhli ve výstavním  kruhu :-). Tašík si vzpomněl na Speciální výstavě na svá mladá léta a všem ukázal, že přibývající roky mu  na kráse rozhodně neubraly. Taky Velvet se několikrát v kruhu předvedla, a i když výstavy zřejmě nebudou její největší hoby (jaký pán, takový pes :-)), ostudu si rozhodně neuřízla, je to moc šikovná holka.

Na výstavách se také úspěšně prezentovaly naše odchovy – Dagsi (B’Dagsi Nyima Nying) splnila podmínky udělení titulu Interšampion, z Čity (C'Chitral Nyima Nying) už je Junior šampion a vesele sbírá jedno krásné ohodnocení za druhým. Jiný směr nabral Balu (Ba-lu Nyima Nying) – také držitel šampionátů. S paničkou se rozhodli, že je spíš baví závodit a věnují se snad všem druhům psích sportů, splnil také na jedničku zkoušky poslušnosti, což u tibeťáků není vůbec samozřejmostí.

Už ale konec ohlížení, uvidíme, co všechno přinese zítřek. Hodně štěstí vám všem.

 

© Nyima Nying Tibetan Terriers