top.gif (19196 bytes)

 

Novinky

Home

Novinky 2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

O nás

Naši TT

Standard

Štěňátka

Fotogalerie

Kontakt

Linky

Návštěvní kniha

 

 

 

Štěňátka u našich přátel:

Čtyři oči

06.12. 2007

Milnulý týden jsme se mrkli k Šimákovým na Tašíkova štěňátka. Rostou jako z vody :-)

Máte-li zájem o malého tibeťáčka, obraťte se na nás nebo přímo na chovatelskou stanici, rádi Vám poskytneme další informace.

26. 11. 2007

Prvním štěňátkům našeho Jacka jsou už dva měsíce. Pokud hledáte chlupatého kamaráda, kontaktujte nás nebo přímo chovatelskou stanici of Darknes.

18. 11. 2007

Mezinárodní výstava Praha, rozhodčí Mgr. Božena Ovesná

V Praze se v letošním roce sešel rekordní počet tibeťanů (posouzeno bylo 26 TT) a Jacko se v konkurenci vůbec neztratil :-). S Bárou Bláhovou, která ho tentokrát předváděla, získal od paní rozhodčí skvělý posudek a ocenění V1, CAC, res. CACIB.

9. 11. 2007

Máme další štěňátka :-) Na konci října se narodili v chov. stanici Čtyři oči našemu Tašíkovi a fence Cassiopeia Djomo Gangkar dva sobolí kluci po tatínkovi a dvě černé fenky po mamince :-). Mají se úžasně k světu a rostou jako z vody.

Podívejte se na jejich další fotografie.

29. 9. 2007

Speciální výstava TT Mladá Boleslav, rozhodčí Ing. Leoš Jančík

Jackoušek si  výstavu užíval (hlavně venčení mezi kapkami deště a krátkou cestu na výstavu – Boleslav máme za humny :-)), panu rozhodčímu se  také líbil - postupně si vyběhal V1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB a v závěrečných soutěžích pak u pana rozhodčího Otakara Vondrouše res. BIS pes !!!!!!!!! Oběma pánům moc děkuji za skvělý posudek a  ohodnocení Jacka.

Evo, díky moc za perfektní předvedení našeho angličana :-)))

Na Krásné louce jsme se potkali se spoustou známých a kamarádů, později se umoudřilo i počasí, prostě strávili jsme tam zas jeden fajn den.

8. 9. 2007

Dnes se našemu Jackouškovi narodila v chovatelské stanici of Darkness jeho první štěňátka - 3 pejsci a 4 fenky.

Více na stránkách chovatelské stanice.

3. 9. 2007

Mezinárodní výstava Mladá Boleslav, rozhodčí pí. Olga Dolejšová

Jacko získal V1, CAC a v soutěži o CACIBa skončil druhý za ICh. Aránkem (H'Aran Horpa Tashi Bodjul) - res. CACIB.

Jacka vystavovala Eva a já šla pro změnu předvést pěkného pejska Balor Sam Magnetyzm (Monty). Monty je Tašíkův syn, měl ten den svou výstavní premiéru, paní rozhodčí se moc líbil a ocenila ho známkou V1, CAJC ze tří konkurentů :-)).

18. - 19. 8. 2007

Mezinárodní výstava Bratislava, rozhodčí sobota: Otakar Vondrouš, CZ, neděle: Štefan Šinko, SLO

1. den - Jacko: V1, CAC a res. CACIB - splněny podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion krásy!!!!

2. den - Jacko: V1, CAC (ze tří pěkných konkurentů :-))

22. 7. 2007

Národní výstava Mladá Boleslav, rozhodčí Ing. Leoš Jančík

Jacko : V1, CAC a první titul Národní vítěz :o)))))))

11. 8. 2007

Setkání přátel tibetských teriérů - Slavětín u Slavonic

Setkání přátel TT jsme pojali zároveň jako rodinný výlet, takže jsme tentokrát vyrazili v silné sestavě.

Počasí nás až tak moc nezradilo a ve Slavětíně jsme si dva dny nabité programem opravdu užili. Jiříkovi se nejvíc líbilo ve slavonických podzemních chodbách (s tátou a Ivoškem zvládl trasu pro pokročilé :-), Jackoušek ocenil rychlokurz Martiny ve základní poslušnosti psa :-)), společně jsme si vychutnávali Janin noční pochod s dohasínající baterkou :-). Setkání bylo prostě moc fajn a příští rok si ho určitě rádi zopakujeme. Foto ukáže víc.

16. 6. 2007

Klubová výstava TTC Soběslav, rozhodčí pí. Jarmila Podzemská

Výstava se už tradičně konala v Soběslavi při Memoriálu Evy Maternové, jen se přesunula ze Zimního stadionu do areálu ČSCH. Počasí nás nezradilo a příjemné venkovní prostředí si pochvalovali všichni vystavovatelé.

Jackoušek měl svůj den - paní rozhodčí se moc líbil a získal ocenění V1, CAC, Klubový vítěz, Nejlepší pes TT, BOB a Nejlepší TT Soběslavi 2007 :o)))))))

Podvečer jsme strávili soutěžením na místním kynologickém cvičišti a zjistili, že zvláště v hledání piškotků máme značné rezervy, stále se máme co učit :o)

Tady je několik fotek.

3. 6. 2007

Mezinárodní výstava Nitra, Slovensko, posuzovala pí. Zdena Jílková, CZ

Jacko tentokrát na výstavě skončil s perfektním posudkem druhý za psem Grogos von Shangri-La s ohodnocením V2, res. CAC.

O poznání lépe dopadli naši spolubojovníci Aránek – V1, CAC, CACIB, BOB, v závěrečných soutěžích postoupil do užšího výběru, Noisy – V1, CAC, res. CACIB a Netty – V1, CAC, CACIB, Jomi se předvedla v třídě čestné.

Ačkoli počasí ze začátku dne nepřálo, přece jen se časem umoudřilo a mohly jsme odpoledne nafotit pár snímků, čehož se jako obvykle ujal náš hlavní fotograf Jana :o)

26. 5. 2007

V sobotu 26. května jsme s Evou, Janou a Janiným synkem Kamílkem vyrazily pro změnu na Slovensko. V Rematě se konala Klubová výstava Slovenského klubu tibetských plemen, posuzoval PhDr. Vladimír Mojžíš.

I přes velké teplo a dusno (krátce po ukončení posuzování se spustil řádný liják) se naši pejskové předvedli excelentně a výsledky tomu odpovídají :o)

JackoV1, CAC, Klubový vítěz 2007

Jomi – V1, CAC,  Klubový vítěz 2007, BOB

Aran – V1, CAC

Noisy – V1, CAC

Kamílek  se s Noisy zúčastnil soutěže Dítě a pes a v konkurenci šesti přihlášených dětí také zvítězil :o)

Po závěrečných soutěžích byly také vyhlášeny výsledky soutěže Klubový vítěz za rok 2006 – a ani tady jsme se neztratili :o)

Jacko v kategorii psů – 4. místo

Jomi a Noisy v kategorii fen – 2. a 4. místo

Neodolaly jsme krásné přírodě Kremnických vrchů, svůj pobyt si prodloužily a podnikly krátký výlet do okolí střediska. V neděli jsme pak zamířily do nedaleké Bojnice. Pro pejsky sice v zámku a sousedící ZOO nemají pochopení, opičky viděl jen Kamílek s maminkou :o), ale i procházka v rozlehlém parku stála za to a máme tip na perfektní rodinný výlet.

3. 5. 2007

Dnes jsem dostala zprávu, že otec našich prvních štěňátek Lucky (Ch. Waterley Hercules) splnil podmínky udělení titulu Maďarský šampion.

Marto a Lucky, moc a moc blahopřejeme!!

Ch. Waterley Hercules

29. 4. 2007

Po dvou měsících výstavního klidu jsem s Jackem opět vyrazila do světa. Tentokrát jsme s kamarádkami Janou Pravdovou a Martinou Machačovou podnikly dvoudenní výjezd do Opole v Polsku.

V sobotu 28. 4. 2007 se konala Klubová výstava FCI skupiny IX, posuzoval pan Jaroslav Matyáš, SK, přihlášeno bylo 14 TT, převažovali vystavovatelé z Čech. S vystavováním Jacka v rámci tréninku pomáhala Jana, za což jí děkuji.

A jak jsme dopadli? Víc než dobře :-))

Jacko, mezitřída - V1, CWC, Klubový vítěz 2007 a BOB

Aran, třída šampionů - V2

Noisy, mezitřída - V1, CWC, Klubový vítěz 2007

Rek, otevřená třída - V1, CWC

Nety, otevřená třída - V1, CWC

Po výstavě následoval přesun na ubytovnu s pomocí polské dopravní policie :-))) a po chvíli oddechu i krátká procházka po Opoli a příjemná zastávka v zahradní restauraci.

 

Mezinárodní výstava Opole (PL), rozhodčí pan Roberto Schill (RO)

V neděli jsme byli na mezinárodní výstavě v Opoli a přestože nejsem na výstavách úplným nováčkem, styl a organizace posuzování pro mne byly naprosté novum – člověk se zřejmě pořád učí J.  Náladu mně spravil Jackoušek, který získal ocenění V1, CWC, res. CACIB a zdolal další metu – splnil podmínky udělení titulu Polský šampion J.

Jacko v závěrečných soutěžích Klubové výstavy

naše úspěšná výprava

Dařilo se nám i druhý den na Mezinárodní výstavě (29. 4. 2007), kde posuzovala paní Ewa Pyrchala (Pl) celkem 12 TT.

Jacko, mezitřída - V1, CWC, CACIB (už jeho třetí ze třetí země!)

Aran, otevřená třída - V1, CWC, res. CACIB

Noisy, mezitřída - V1, CWC, CACIB, BOB

Rek, třída šampionů - V2

Nety, třída šampionů - V1, CWC, res. CACIB

24. 4. 2007

Na sv. Jiří jsme byli pozvaní k Šimákovým do Pískové Lhoty u Poděbrad. Markéta a Petr mají kromě dvou TT holčiček Andulky a Casi i jednu tibetskou dámu Chajdu a spolu s našimi zlatíčky už vytvořili pěknou smečku.

Na zpáteční cestu nám Markéta zabalila bábovku a spoustu sazenic barvínku, břečťanu a boroviček. Díky Markéto ;-)

Podívejte se, jaká panuje u Šimáků pohoda ...

31. 3. 2007

Neodolali jsme jarnímu sluníčku a poslední březnovou sobotu vyrazili všichni do nedalekých Prachovských skal na malý výšlap. Z chlupaté části naší rodiny nás tentokrát doprovázela jen Jominka a ta si svou „pozici dočasného jedináčka" celou dobu opravdu vychutnávala.

Jediným mráčkem na obloze byla skutečnost, že byl na ten samý den uspořádán pochod Českým rájem, takže bylo ve skalách občas trochu „husto" ...

Mrkněte, jak je u nás krásně :-))

18. 3. 2007

V polovině března se u nás zastavil na návštěvě Tašíkův syn Monty (Balor Sam Magnetyzm) se svými páníčky.

Naši kluci byli zrovna na dovolené, tak si Monty musel vystačit s Jominkou. Za jedno krátké odpoledne ho Jomi naučila spoustu užitečných věcí: jak se co nejvíce zablátit v co nejkratším čase, jak lézt do potoka, i když to mám přísně zakázané, jak prohnat sousedovi slípky ... :o). Jomi se nechala slyšet, že až Monty opět přijede, bude se ve výuce pokračovat.

Pro samou práci neměli pejsci čas na repre foto, tak snad příště ...

Jominka a Monty

Jominka a Monty

3. 3. 2007

V soutěži „Vítěz roku" 2006 se Jacko umístil na 3. místě :-), vyhlášení proběhlo na členské schůzi TTC dne 3. března 2007.

Na začátku roku 2007 Jacko splnil podmínky udělení titulu Klubový šampion !

12. 2. 2007

Mezinárodní výstava Brno (12. 2. 2007), posuzovala Ing. Alena Košťálová

Jacko zde opět zabodoval, získal kromě perfektního posudku také ocenění V1, CAC, svůj v pořadí druhý CACIB a splnil zde ve svých jednadvaceti měsících podmínky k udělení titulu Český Šampion :-)

27. 1. 2007

Mezinárodní výstava Trenčín, posuzovala paní Aleksandra Swisulska

Na výstavu jsme díky parádní sněhové kalamitě dorazily s velkým časovým zpožděním a některé z nás dobíhaly ke kruhu opravdu v hodině dvanácté, že Martino ;-). Celá naše výprava byla ale úspěšná a za tu nervozitu z cesty to stálo.

Jacko získal ocenění V1, CAC a res. CACIB a jelikož jeho kolega Aránek (H´Aran Horpa Tashi Bodjul), který získal CACIB, už Interšampionem je, Jackovi se „res." počítá jako jeho první CACIB :-)

5. 1. 2007

Doplněna stránka Novinek roku 2006.

© Nyima Nying Tibetan Terriers