top.gif (19196 bytes)

 

Novinky

Home

Novinky 2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

O nás

Naši TT

Standard

Štěňátka

Fotogalerie

Kontakt

Linky

Návštěvní kniha

 

 

 

25. 12. 2008

Tašík slavil vánoce už jako veterán, ani se tomu nechce věřit ... Ovšem s rostoucím věkem v žádném případě neztrácí svůj pověstný apetit a taky letos si počkal na nestřeženou chvilku a talíř klobás byl jeho J.

16. 11. 2008

Mezinárodní výstava Praha, rozhodčí paní Olga Dolejšová (ČR)

Jacko (konkurence 4 jedinců ve třídě šampionů): V1,  CAC, res. CACIB

Balu (Ba-lu Nyima Nying) ve třídě štěňat: VN1

Jacko si dnes také poprvé vyzkoušel Junior Handling a se slečnou Terezou Šubertovou (věk. kat. 13 – 17 let) se při své společné premiéře umístili hned na „bedně“ na stupínku nejvyšším – 1. místo!!! Moc gratulujeme!

Mimochodem – o první tři místa se v této kategorii utkali dva tibetští teriéři a tibetský španěl J

2. 11. 2008

Mezinárodní výstava Nitra (SR), rozhodčí pan Ing. Róbert Kanás (SR)

Jacka posuzoval pan rozhodčí poprvé a soudě dle posudku, líbil se mu J: Veľmi pekný elegantný pes, kvadratického rámca, hlava správneho výrazu, výborná stavba tela, kvalitná  srsť vo vynikajúcej kondícii, veľmi pekný pohyb. Děkujeme!

Jacko (třída šampionů): V1, CAC, CACIB, BOB J

Díky patří také  Báře za Jackovo předvedení a Simoně Jemelkové za zaslanou fotografii.

21. 10. 2008

Průběžně nám docházejí pozdravy a fotografie od našich štěňátek a přátel, které jsme díky jim získali. Usilovně pracuji na nové fotogalerii, kde si je budete moci všechna prohlédnout J

11. 10. 2008

Národní výstava Brno, rozhodčí paní Olga Dolejšová (ČR)

Jacko (třída šampionů) – V2, res. CAC

11. 10. 2008

Speciální výstava TT Mladá Boleslav, rozhodčí pan Andráš Polgar (ČR)

Jacko (třída šampionů) – V1, CAC, Vítěz speciální výstavy J, užší výběr na BIS pes

Na výstavě měl svou premiéru náš malý Balu  (Ba-lu Nyima Nying) ve třídě štěňat. Výstavní hektickou atmosféru snášel naprosto skvěle, obdržel moc hezký posudek, ocenění velmi nadějný 1, 2. Nejlepší štěně výstavy a krásný pohár J

Hanko a Balu, blahopřeji J

5. 10. 2008

Evropská výstava Budapešť (H), rozhodčí paní Martha Heine (D)

Na výstavu jsem se jela  podívat a tak jsem mohla přímo na místě pogratulovat Jackovým dětem  k jejich skvělému umístění J

JCh. Bacardi of Darkness: V1, CAJC, Evropský vítěz mladých - v konkurenci 7 mladých psů, Nejlepší Junior, BOB a užší výběr na BIS Junior J

JCh. Brooke Shields of Darkness: V1, CAJC, Evropský vítěz mladých - v konkurenci 7 mladých fen J

Báře a Patrikovi moc gratuluji.

27. 9. 2008

Mezinárodní výstava České Budějovice, rozhodčí RNDr. Jaroslava Ovesná (ČR)

Jacko (třída šampionů): V2, res. CAC, res. CACIB

Za snímek děkuji p. Snížkovi.

21. 9. 2008

Jackovi se narodila štěňátka (šest krásných strakáčků) v chovatelské stanici od Vilzonky. Máte-li zájem o štěňátko, kontaktujte buď nás nebo přímo chovatelku. Rádi poskytneme další informace.

21. 9. 2008

V neděli nás navštívil Ba-lu se svými páníčky. Vyšlo i počasí a tak se můžete podívat, jak si s Dutsi na zahradě zařádili. Doufám, že opět brzy přijedou, protože co nedovedou tři dospěláci, to dokázal Ba-lu - Dutsi byla dokonale utavená a prospala celé odpoledne! J

19. 9. 2008

Dutsi je už tři a půl měsíce, je kompletně očkovaná, tudíž se již můžeme bez obav setkávat s dalšími pejsky, pilně trénovat chůzi na vodítku a další věci, které by měl každý pejsek umět.

Máte-li zájem o Dutsi, kontaktujte ná, rádi zodpovíme vaše další otázky.

Další fotky Dutsi

6. 9. 2008

Speciální výstava Ružindol Slovensko, rozhodčí: pí. Zdenka Jílková, CZ

Jacko – V1, CAC, BOB a res. BIS – úspěšný den !!! J, moc děkujeme pí. rozhodčí za posouzení Jacka. Kromě dnešních skvělých výsledků Jacko také  splnil podmínky udělení titulu Grandšampion Slovenska J.

18. 8. 2008

V uplynulých čtrnácti dnech se postupně skoro všechna štěňátka rozutekla do svých nových domovů a na své páníčky už čeká jen jedna kouzelná fenečka. Svůj zbývající čas u nás si krátí usilovnou prací - pilně se (hlavně od svého tatínka) učí, kam se nemá lézt, kde se nemá hrabat, co se nemá trhat, ..... :-)

Podívejte se na fotky naší roztomilé Dutsi.

28. 7. 2008

Společné dny štěňátek u nás se pomalu chýlí ke konci a tak se ještě jednou podívejte, jak si společně užívala. Na jedné fotce se přesvědčíte, že i tentokrát mi zůstalo utajeno, jak zdokumentovat všechna mimi způsobně sedící a hledící do objektivu J. Tak snad někdy příště ...

20. 7. 2008

Národní výstava Mladá Boleslav, rozhodčí PhDr. M. Guniš (SR)

S Jackouškem jsme si odskočili od štěňátek do Mladé Boleslavi a měli jsme u pana rozhočího úspěch. Jacko získal V1, CAC, Národní vítěz a BOB J. V závěrečných soutěžích pak v IX. skupině postoupil u pí. Mgr. Boženy Ovesné do výběru. Děkuji oběma rozhodčím za ocenění Jacka.

20. 7. 2008

Dneska jsme absolvovali kontrolu štěňátek a při té příležitosti jsme si zkusili poprvé výstavní postoj. Dařilo se, jak vidíte, se střídavými úspěchy, ale budeme pilně trénovat a ono se to dříve či později poddá ... :-)

15. 7. 2008

Dneska jsme se štěňátky vyrazili na zahradu, rozutekla se úplně všude a byl problém je uhlídat, natož vyfotit, nicméně pár snímků se nakonec povedlo ...

13. 7. 2008

O víkendu jsme se chystali na velké focení na zahradě, ale počasí nám zoufale nepřálo, tak zatím alespoň pár momentek z domečku ...

6. 7. 2008

O víkendu se štěňátka poprvé krátce "letnila" a s Baluem se přijeli pomazlit jeho skoropáníčci .... :-).

Tady je pár fotek.

1. 7. 2008

Našim štěňátkům už jsou 4 týdny. Podívejte se na jejich nové fotografie.

24. 6. 2008

Štěňátka se mají čile k světu.

Přidali jsme nové fotky ve 3 týdnech.

15. 6. 2008

Štěňátkům je dnes 12 dnů a začínají se pomalounku rozkoukávat ...

8. 6. 2008

Mezinárodní výstava Nitra (SR), rozhodčí Francesco Cochetti (I)

Jackova dcera Brooke Shields of Darkness - V1, CAJC, Vítěz ml. Grand Prix Slovensko 2008, BOB

Jackův syn Bacardi of Darkness - V1, CAJC, Vítěz mladých Grand Prix Slovensko 2008

Gratulujeme!

Bacardi of Darkness

Brooke Shields of Darkness

10. 6. 2008

Na oficiální portréty je ještě příliš brzy, tak se zatím podívejte, jak rosteme ... J.

3. 6. 2008

Tak máme doma šest malých černoušků J.

Dnes se nám narodilo šest krásných štěňátek – dva pejsci a čtyři fenky. Všichni jsou černí a všichni mají malé bílé náprsenky, ty ale na fotkách ještě neuvidíte J.

17. 5. 2008

Mezinárodní výstava Bratislava (SR), rozhodčí paní Libuše Ubrová (ČR)

Jackovi se v Bratislavě opět zadařilo, získal V1, CAC, CACIB, BOB a letos již druhou Cruft`s kvalifikaci 2009 J. V závěrečných soutěžích se pak „mihl“ v užším výběru BIG J.

2. 5. 2008

Štěňátka budou!

Dneska jsme byli s Jominkou podívat se na naše štěňátka. Pan doktor nám je pečlivě spočítal, jen nám nechtěl prozradit barvy J. Tak si asi budeme muset ještě měsíc počkat.

27. 4. 2008

Mezinárodní výstava Opole (PL), rozhodčí pan Roberto Schill (RO)

V neděli jsme byli na mezinárodní výstavě v Opoli a přestože nejsem na výstavách úplným nováčkem, styl a organizace posuzování pro mne byly naprosté novum – člověk se zřejmě pořád učí J.  Náladu mně spravil Jackoušek, který získal ocenění V1, CWC, res. CACIB a zdolal další metu – splnil podmínky udělení titulu Polský šampion J.

13. 4. 2008

Mezinárodní výstava Wieselburg (A), rozhodčí paní Erika Homonai (A)

Jacko - V2, res. CACA

3. 4. 2008

Dnes si dala Jominka s Jackem rande a pokud vše dobře dopadne, budeme mít začátkem června štěňátka :-)

30. 3. 2008

Celostátní výstava Nitracanis Nitra (SR), rozhodčí PhDr. M. Guniš (SR)

Jacko získáním V1, CAC udělal první krůček k získání titulu Grand Šampion Slovenska a pak už jsme jen tleskali naší omladině J

Jackova dcera Brook (Brooke Shields of Darkness) zabojovala a získala v závěrečných soutěžích skvostné umístění BIS dorost fena, její bratr Bak (Bacardi of Darkness) se ovšem nenechal zahanbit a stanul na úplně stejném stupínku J - také BIS dorost pes!!! Mám z nich obrovskou radost a jejich páníkům moc a moc blahopřeji.

23. 3. 2008

Mezinárodní výstava Praha, rozhodčí Ing. Alena Košťálová

Jacko nám v Praze opět udělal velkou radost J. S Bárou Bláhovou, která ho tentokrát předváděla, získal postupně ocenění V1, CAC, CACIB, BOB, Cruft’s kvalifikaci 2009 a v závěrečných soutěžích, kdy skupinu společenských plemen posuzovala finská rozhodčí paní Ritva Raita, skvělé umístění BIG 4 J

10. 2. 2008

Mezinárodní výstava Brno, rozhodčí Mgr. Božena Ovesná

Jacko nám včera udělal obrovskou radost – od paní rozhodčí  postupně získal V1, CAC, CACIB a BOB J.  V závěrečných soutěžích posuzoval velice pečlivě společenská plemena polský rozhodčí pan Miroslav Redlicki a Jacka umístil na skvělé třetí místo - BIG 3 J.

Včerejškem také Jacko splnil ve svých necelých třech letech podmínky k udělení titulu Interšampion !!!

V závěrečných soutěžích se neztratili ani naši přátelé – Jackova dcera Brooke (Brooke Shields of Darkness) vybojovala skvělé druhé místo v soutěži Nejkrásnější štěně výstavy a Ivo Machač v juniorhandlingu se svou tibeťačkou dokonce zvítězil!!!

31. 1. 2008

Martin s Tíšou probrali za dlouhých zimních večerů svůj fotoaparát a poslali nám letní pozdrav z jejich návštěv u nás a společného výletování.

13. 1. 2008

Národní výstava Olomouc, rozhodčí Ing. Alena Košťálová

Uplynulá neděle u nás byla ve znamení samých premiér: vystavovali jsme poprvé v tomto roce, poprvé jsme byli na výstavě v Olomouci a svou výstavní premiéru měla také Jackouškova čtyřměsíční dcera  Brooke (Brooke Shields of Darkness).

Jackovi se opět zadařilo,  kromě skvělého posudku získal s Evou postupně V1, CAC, Národní vítěz, BOB a v závěrečných soutěžích pak ještě BIG 5 !!!!!. Děkuji paní rozhodčí za posouzení Jacka, Evě za jeho perfektní předvedení a Janě za trpělivé focení mých pejsků.

Brooke byla na své premiéře naprosto v pohodě a  předvedla paní rozhodčí ukázkový výstavní postoj a získala hodnocení velmi nadějná 1 J. Máme z ní velkou radost.

Náš uplynulý rok 2007:

Naše Jominka hned v prvních dnech nového roku vyprovodila do světa svá první štěňátka. Všechna získala skvělé páníky, kteří na nás nezapomínají a stále se k nám hlásí. Díky štěňátkům jsme také získali nové přátele, z čehož mám velkou radost.

Tašík, který stejně jako Jomi ležel spokojeně celý rok doma na svých výstavních vavřínech, se stal na podzim otcem štěňátek v chovatelské stanici „Čtyři oči“.

Jak už bylo naznačeno, naše barvy hájil ve výstavních kláních  pouze Jacko. Nutno podotknout, že s velkým úspěchem J. V průběhu roku získal postupně celou řadu titulů a ocenění – Český šampion, Slovenský šampion, Klubový šampion, Klubový vítěz TTC CZ, Slovenska a Polska, Národní vítěz, Vítěz speciální výstavy, ….. J

Také Jackouškovi se narodila jeho první štěňátka – v létě v chovatelské stanici „of Darkness“.

Nejen výstavami je ale člověk živ a proto jsme si s našimi pejsky po celý rok užívali v každém volném čase společných výšlapů u nás, v Českém ráji, kde to máme nejraději. Jste k nám všichni srdečně zváni J.

© Nyima Nying Tibetan Terriers